Kuchnia Kierowcy

Najlepsze sposoby na kaca !

  
Autor - Kierowca TIR-a
Grupa: Porady Starego Kierowcy
CO NA KACA? NAJLEPSZE SPOSOBY NA KACA... . to praca. PRZED PICIEM. Najprostszy i niezmiernie skuteczny sposób na kaca przed piciem alkoholu, to cytryna. Należy wycisnąć sok z dwóch cytryn zalać gotowana wodą. Można osłodzić do smaku. Miksturę tę należy wypić na około dwie godziny przed planowanym piciem alkoholu. Oczywiście nie należy zapominać o solidnym posiłku. Najlepsze są potrawy o dużej zawartości tłuszczu, choć ten sposób nie tak powoduje brak kaca, jak pozwala wypić więcej alkoholu. Aby uniknąć kaca nie mieszaj alkoholu do jeżeli palisz papierosy ogranicz je do minimum.
PO PICIU. Bardzo często zdarza się, że kac po piciu alkoholu jest spowodowany bardziej przez wypalone papierosy niż przez sam alkohol. Na kaca papierosowego najlepsze jest świeże powietrze. Natomiast na typowego kaca alkoholowego są różne sposoby. Pierwszy jest taki sam jak przed piciem, czyli sok z dwóch cytryn. Alternatywnie można wziąć kilka tabletek witaminy C, choć to już nie to samo. Drugim sposobem jest wypicie napoju izotenicznego. Nie pomyl tylko napoju izotenicznego z napojem energetycznym. Red Bull nie pomoże, Izostar pomoże. Jeżeli na kacu czujesz niepokój, odczuwasz strach, to zjedz jak najwięcej bananów. Na kaca bardzo dobre są ogórki kiszone i kiszona kapusta. Jeżeli możesz jeść, to jedz najwięcej szczególnie owoców i warzyw.

Wasze komentarze

młodaKierownica
2014-02-28 10:31:03
ja natomiast na kaca zawsze stsouje ten sam sposob, duzo wody mineralnej niegazowanej, a do tego Orsalit, czyli elektrolity i glukoza, to znacznie przyspiesz rozklad alkoholu i dobrze nawadnia organizm, koszt tez nie jest wysoki, to 10 saszetek kosztuje ok. 10zł, a na kaca wystarczy jedna, ewentualnie 2 saszetki
gopelardo
2014-06-29 10:42:46
Ja dla mnie leczenie sprowadza się przede wszystkim do wypoczynku, polecam picie wody z ogórków. Wyjątkowo kupuję sok jabłkowo - miętowy (Gomar) i mieszam z duża ilością wody do tego cytryna cała wyciśnięta. Nie ma nic gorszego od kaca.
komek445
2015-06-03 23:34:55
jak się bierze alcovit trzeba pamiętać ile go wziąć. Na stronie ://www. alcovit. pl/alcovit. html jest podanie. Muszę powiedzieć że jedna porcja rzadko pomaga i najleliej wziąć 2 albo 3
Yeti
2017-06-10 23:53:50
Dlaczego ten wątek jest zapomniany? Podnoszę! A mój sposób: Dwa piwa, ewentualnie dwie setki, przegryzam, ucieram mo*dę, i koniec chlania. Brak kaca murowany.
Jacob3
2017-08-18 10:49:58
Ja od dawna stosuję środek 2KC i działa okej. Ostatnio przetestowałem też 2KC restart bo nie miałem tabletek i dopadł mnie spory kac :) zadziałało fajnie, myślę że szybciej niż zwykłe napoje izotoniczne. A tak poza tym to zimny prysznic, gorący rosół i trochę ruchu na świeżym powietrzu :)
By dodać własny komentarz musisz się zalogować

Konto w etransport.pl
Rejestracja